Nauka i zabawa | Korepetycje dla dzieci :: SuperMatematyk

"Mój Krzyś zrobił ogromne postępy.

Pojawiły się też lepsze oceny."

Mama Krzysia

Korepetycje Dla Dzieci
Jak Połączyć Naukę z Zabawą?

Dowiedz się jak komfortowo i skutecznie

Dziecko uczy się poprzez zabawę.

Małe dzieci posiadają niezwykły dar: Chęć zdobywania i poznawania świata. Jeśli umiemy to wykorzystać i zamienić lekcje w zabawę to efekty zadziwiają i dają do myślenia.

Tylko jak zrobić żeby nauka stała się przyjemna? Pozwolić dzieciom robić to co lubią wykorzystując kolorowe i interesujące pomoce naukowe. Pracując w ten sposób można bardzo łatwo nauczyć małe dzieci dość trudnych pojęć matematycznych.

Pomoce dydaktyczne z matematyki dla dzeci

Matematyki można nauczyć się przy pomocy takich sprytnych "zabawek"

Nauka Poprzez Zabawę
Jak To Zrobić?

Wiadomo, że maluchy uwialbiają układać klocki, liczyć zabawki, tworzyć sekwencje (tzw. rytmy), mnożyć i dzielić wykorzystując zabawki. Takie czynności to już nauka, ale pod warunkiem, że dziecko stara się zrealizować konkretne i wyznaczone cele. Ich wykonanie poprzedza i kończy odpowiedni komentarz nauczyciela, a za prawidłowe wykonanie czeka nagroda.

Taką naukę matematyki najlepiej zaczynać już od najmłodszych lat. To zadziwiające, że nawet pięcioletnie maluchy są w stanie tak wiele przyswoić i zrozumieć. Później w szkole nie ma żadnych problemów edukacyjnych. Ponadto matematyka uczy prawidłowego myślenia i rozwija inteligencję.

Przygoda w parku jurajskim: Liczymy dinozaury. Jeśli uda nam się ta sztuka, przechodzimy do kolorowych kart. Na kartach pokazane są działania z zakresu dodawania. Jeśli wykorzystamy zabawki, dziecko naprawdę zaangażuje się w arytmetykę. Dzięki kartom będzie się też uczyć pisowni liczb oraz znaków.

Zabawa i nauka matematyki Pomoce dydaktyczne Liczmany - fajna zabawa

Dzieci są zachwycone kiedy odkrywają, że wielbłądy trzymają się za ogony

Inne Niesamowite Wyzwania

Jeśli policzymy już wszystkie dinozaury, przechodzimy do trudniejszego zadania. Figurki należy układać kolorami i gatunkami. teraz wystarczy sprowokować dziecko do wykazania inwencji twórczej i już mamy całe rodziny i stada zwierząt układane na wszelkie możliwe sposoby. Teraz przyszedł czas na naukę mnożenia. Z dinozaurami to proste.

Jeśli umiemy już dodawać i mnożyć, przyszedł czas na dzielenie, czyli mnożenie na odwrót. To bardzo sprytny sposób aby już małe dzieci zrozumiały to dość trudne pojęcie i opanowały je w praktyce.

Zauważ, że wielbłądy i klocki można układać kolorami i wielkościami, które powtarzają się w ściśle określony sposób. Są to tzw. sekwencje (rytm). Zabawa rozwija inteligencję i uczy logicznego myślenia. Jeśli mamy już za sobą dodawanie, mnożenie, dzielenie i sekwencje, przyszedł czas na rozwiązywanie zadań z treścią przy pomocy stad i rodzin wielbłądów.

Pomoce dydaktyczne dla dzieci

Rytmy i sekwencje - dla dziecka to fascynujące zajęcie

Korepetycje Nauczanie Początkowe

Mam nadzieję, że już zauważyłeś jak wiele można nauczyć dziecko i jak wielkie są korzyści z możliwie wcześnie rozpoczętej nauki matematyki. Jeśli masz czas i podejście to serdecznie namawiam do samodzielnej pracy z dzieckiem. Jeśli nie to możesz skorzystać z moich profesjonalnych umiejętności.

Korepetycje nauczanie początkowe

Korepetycje dla dzieci - Nauczanie początkowe

Lekcje z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym prowadzone są w miłej atmosferze. Nauka jest zawsze wciągająca i interesująca. Dzieci uczą się matematyki wykorzystując specjalne pomoce dydaktyczne - liczmany, klocki, kolorowe karty, liczydło i inne.

O moich kompetencjach dowiesz się więcej klikając tutaj.

Copyright ©  Super Matematyk  od 2001 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved