Geometria wykreślna w Bydgoszczy :: SuperMatematyk

"Zrozumiałem reguły geometrii

wykreślnej i zaliczyłem kreskę"

Piotr Osieka

Korepetycje z Geometrii Wykreślnej
Skuteczna Pomoc w Bydgoszczy

"Skała nie do pokonania"

Czy aby na pewno "wszystko jest dla ludzi"?

Przedmiot ten cieszy się złą sławą wśród studentów. Powszechnie uważany jest za trudny i często bywa przyczyną studenckich niepowodzeń. Dlaczego tak jest? Z moich doświadczeń widzę, że zakres materiału do opanowania jest niesłychanie rozległy w stosunku do czasu, jaki przewiduje program nauczania. Więc galop: 10 minut na zadanie w czasie ćwiczeń i nie ważne czy studenci to zrozumieli i opanowali. Czas na następne zadanie, bo program goni. Bez opanowania jednego zagadnienia nie pojmiesz absolutnie nic z kolejnego. Jak tak można?

Wytęż więc wzrok, drogi studencie i czytaj dalej, ponieważ być może od tego zależy Twoja promocja na kolejny semestr. Od pradziejów człowiek pojmuje świat w perspektywie i to ma zakodowane niejako w genach. Ucząc się geometrii wykreślnej musimy najpierw skutecznie pominąć ten rodzaj widzenia przestrzeni. Trzeba przestawić umysł na (jak ja to określam) widzenie przestrzeni przez kartkę papieru. Tego można i trzeba się nauczyć, ale to samo nie przyjdzie. Najlepiej przyswoić to od osoby, która już to rozumie i pokaże w efektywny i prosty sposób.

Pomoc z geometrii wykreślnej

To trzeba zobaczyć i wtedy zaczniesz sam rozwiązywać zadania

Uwaga, to jest ważne: Wszystkie zagadnienia z geometrii wykreślnej dają się sprowadzić do wykonania skończonej ilości tzw. konstrukcji elementarnych. Stąd tylko jeden mały krok do podania uniwersalnych recept. Jak w aptece. Zadanie X: wykonać to i tamto (z konstrukcji elementarnych) i gotowe. Ja Ci te proste kroki zakoduję. "Zaprogramuję" Twój umysł w taki sposób, że zostaniesz mistrzem geometrii wykreślnej. Czy tego chcesz czy nie. Jak klocki Lego: Raz wychodzi z nich samolot, a raz zamek. W zależności od tego jakie konstrukcje elementarne wykorzystasz. Kapujesz?

Ze Mną Zdasz Egzamin z Kreski

To proponuję studentom, którzy proszą mnie o pomoc. Czy to działa? TAK! Ponad 90% moich studentów zdaje, zalicza i często jest nawet zwalniana z egzaminów. Podczas wspólnej nauki zadaję studentom zadania do samodzielnego rozwiązania. Również i nietypowe lub tzw. egzaminacyjne pułapki, których trochę już poznałem.

Przyznaję, że spotykam osoby, które lekceważą moje rady lub próbują "chodzić na skróty". Czyli tylko TO jedno zagadnienie i żadne inne, nawet najbardziej w tym przypadku potrzebne. Tacy studenci, niestety, zwykle mieszczą się w owych niecałych 10%, którzy nie odnieśli ostatecznego sukcesu.

Nie obiecuję Ci promocji i wiem też, że mój sposób nauki "kreski" może nie każdemu odpowiadać. Ale nie istnieje inna metoda na opanowanie tego przedmiotu poza rozsądnie kierowaną, rzetelną pracą. Sukces w takim przypadku gwarantuję. Teraz czas na Ciebie: Do jakiej grupy studentów chcesz się zaliczyć? Najlepiej zrobisz jak od razu, właśnie w tej chwili, złapiesz za telefon i zadzwonisz żeby umówić się na spotkanie. Później wszystkie terminy korepetycji mogą być zajęte, a wtedy możesz zostać sam. Spokojnie - "wszystko jest dla ludzi" i zdasz, ale zabierz się do nauki już teraz.

Copyright ©  Super Matematyk  od 2001 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved